Klass: Junior
Plc Nr   Namn                           Varvtider                       Snabbaste
--- ---- ------------------------------ --------- --------- --------- -----------
1    202 William Von Schantz               8:04.1    7:17.2    7:03.5    6:40.705
         Göta MS                           7:32.5    6:40.9    6:40.7 
                                           6:43.1    8:41.5    7:00.1 
                                           6:46.0    6:57.0    6:43.9 
                                           6:40.7 

2    319 Simon Dahlén                      8:20.5    7:57.4    7:13.2    6:52.591
         Uppsala MCK                       7:08.0    7:02.8    6:52.5 
                                           6:56.6    7:13.4    7:07.8 
                                           8:51.7    7:04.1 

3    295 Dennis Putkuri                    7:54.4    7:23.4    7:24.2    6:52.601
         Folkare Mk                        7:44.2    7:04.2    7:14.8 
                                           7:04.0    8:26.6    6:52.6 
                                           7:49.8    7:07.6    6:58.9 
                                          10:46.1    7:06.3 

4    229 Oscar Olsson                      7:45.4    7:16.8    7:16.8    6:54.474
         Örbyhus MCK                       7:00.9    7:03.3    6:55.2 
                                           6:54.4    7:15.6    7:04.6 
                                           7:38.6   15:05.2 

5    360 Fredrik Carlsson                  7:46.8    7:12.6    7:05.3    6:55.161
         MK Orion                          7:02.7    6:56.8    7:02.1 
                                           7:46.4    6:59.9    6:55.1 
                                           6:57.3    6:56.8 

6    255 Ludvig Putkuri                    8:31.2    7:58.4    8:00.1    7:05.968
         Folkare Mk                        7:33.1    8:23.3    7:21.3 
                                           8:20.5    7:05.9    8:18.5 
                                           7:21.3    7:17.7    7:07.8 
                                           7:10.4 

7    344 Leo Aaltonen                      8:01.2    7:35.6    7:29.7    7:07.065
         Åsätra MK                         7:24.8    7:18.0    7:35.6 
                                           7:17.0    7:15.4    7:14.9 
                                           7:07.0    7:14.2    8:04.8 

8     89 Christopher Ullenius              7:49.2    7:27.7    7:15.2    7:09.053
         Åsätra MK                         7:16.8    7:19.7    7:16.7 
                                           7:09.0    7:17.5    7:21.6 
                                           7:38.9    7:20.9    7:38.8 

9    393 Oskar Eriksson                    9:37.4    7:09.9              7:09.958
         Uppsala MK                     

10  1182 Christoffer Bolin                 8:14.6    7:42.8    7:33.7    7:13.337
         SMK Södermanland                  7:28.3    7:15.3    7:27.1 
                                           7:13.3    7:15.0    7:15.9 

11   363 Erik Österberg                    8:42.2    7:45.3    7:34.0    7:19.875
         Göta MS                          17:10.5    7:50.7    7:19.8 
                                           7:22.2 

12   273 Oskar Rydén/Öhman                 9:29.0    7:49.3    8:27.9    7:24.250
         SMK Södermanland                  8:25.0    8:54.3    7:29.4 
                                           7:24.2    7:29.2    7:33.3 
                                           7:42.2    7:42.2 

13   569 David Stolpe                      9:33.0    8:25.9    7:52.5    7:28.927
         Göta MS                           7:54.1    7:42.2    7:31.7 
                                           7:28.9    9:28.3